Športna ura Polar RC3 GPS

Rekreacija ali trening dandanes brez športne ure je tema. Če se že martraš je fajn, če lahko po končanem treningu ali rekreaciji kaj vzemeš v roke. Ko jaz sedaj sname Polar z roke in ga dam v roke se s statistiko prav posladkam.

Ker so časi aktivnega treniranja že davno mimo in se mi je zvrst rekreacije z leti spremenila. Tako si omišljam tudi temu primerno opremo in pripomočke. Eden od univerzalnih pripomočkov je športna ura. Primerna je za hribolazce, pohodnike, kolesarje in tekače ter številne druge športnike. Izbira športnih ročni ur pa je na našo srečo ali nesrečo, kar široka. Zakaj nesrečo? Ker se je na koncu kar težko odločiti samo za eno.

Kakšno uro izbrati, kakšne funkcije naj ima?

Priporočam: če kupuješ modno uro, sta ti najprej pomembna videz in kvaliteta, pa seveda cena. Pri športni uri naj bo videz zadnje med čemer se boste odločali. Če cena ni problem, potem odločitev ne bo težka. Kupiš najdražjo in imaš vse 🙂 Fajn je, da ima merilec srčnega utripa, GPS in start point, ki avanturiste pripelje nazaj na start.

Kakšno športno uro naj si kupim?

To sem premleval kar dolgo. Nagibal sem se na preverjeno znamko in model. V bistvu sem že imel ogledano in dogovorjeno za slabi dve leti staro Polar RC3 GPS. Kupil sem jo od aktivnega športnika za katere pa vemo, da opremo menjajo zelo pogosto.

Polar RC3 ni pametna ura. Vgrajen GPS omogoča dobro koordinacijo, ki vas vedno vrne na izhodiščno točko. Ura meri srčni utrip, korake, premagano razdaljo, višinsko razliko, nadmorsko višino, porabljene kalorije, hitrost gibanja… Za merjenje srčnega utripa je treba imeti elastični pas, ga dokupiti, katerega heart rate senzor – merilec – srčnega utripa Polar H3 se poveže z uro.

Dokupiti je treba tudi stride senzor za merjenje korakov, če želite da vam meri korake, kar pa pri rabi GPS niti ni pomembno.

V bodoče pa morda kakšno testiranje te nove pridobitve, kakšna pohvala, graja ali celo nasvet.

Pa dober tek! V supergah, kakopak.