nidani 

Najbolj prodajani avti v Nemčiji

Najbolj prodajane znamke v Nemčiji so domače nemške znamke avtomobilov. Najbolj prodajani modeli avtomobilov lani v Nemčiji so Volkswagni. Najbolj prodajan avto, tip avta, pa je VW Golf!

Ko Nemci cenijo nemško izdelavo!

Kar osem znamk na vrhu najbolj prodajanih vozil v Nemčiji je domačih, če sploh lahko odštejem znamko Ford in Škoda, ki sta povsem ponemščena. Med top avti je Volkswagen Golf znova na vrhu, VW Tiguan je drugi najbolj prodajan avto (model) v Nemčiji, Mercedes razred c (C-class) pa tretje najbolj prodajano vozilo v državi z največ hudimi, kultnimi, znamkami vozil in najboljšimi tovarnami avtomobilov na svetu.

Po podatkih iz seznama ‘prva registracija osebnega vozila’ na nemškem trgu, ki ga objavlja KBA (kba.de/DE) je med tridesetimi (30) najbolj priljubljenimi modeli avtomobilov v nemčiji na vrhu Golf. Volkswagen ima kar dva modela na vrhu, saj za Golfom, ki se je lani najbolj prodajal, je še en VW, to je Tiguan. Golf, nekoč pri nas daleč najbolj popularen in priljubljen avto, je znova osvojil tudi nemški trg. Tretji model avta, ki so jih največ prodali v Nemčiji je iz tovarne Mercedes. Gre za model razred C. Volkswagen ima kar pet (5) modelov vozil, ki so med prvo deseterico (TOP 10). Prvi Audi šele na desetem (10) mestu. Visoko enajsto (11) mesto med nemško elito vozil je po prodanih primerkih zasedel Mini. Tudi mini Italijan iz tovarne Fiat, Fiat 500, je v Nemčiji zelo priljubljen. S 37,503 prodanimi avti v letu 2019 so prodli, kar šest (6) tisoč vozil več, kot leto prej.

Avtomobili, ki so se lani najbolj prodajali v Nemčiji TOP 30:

BrandModelSales 2019Sales 2018% 18/19
1VWGOLF204,550211,512-3.3
2VWTIGUAN87,77174,74917.4
3MERCEDESC-CLASS64,40362,7842.6
4VWPOLO61,28670,488-13.1
5VWPASSAT59,32270,007-15.3
6VWT-ROC58,89835,29966.9
7FORDFOCUS58,26149,27918.2
8ŠKODAOCTAVIA55,21058,444-5.5
9OPELCORSA51,70847,8488.1
10AUDIA4, S4, RS450,74053,340-4.9
11MINIMINI50,01950,494-0.9
12FORDKUGA49,62542,27617.4
13MERCEDESA-CLASS44,18935,25225.4
14AUDIA6, S6, RS644,03737,17018.5
15OPELASTRA43,89245,932-4.4
16BMW3 SERIES43,32734,51425.5
17FORDFIESTA43,31647,224-8.3
18MERCEDESE-CLASS43,26543,1130.4
19AUDIA3, S3, RS342,60945,901-7.2
20SKODAFABIA42,09944,900-6.2
21VWTOURAN39,84742,623-6.5
22SEATLEON39,63743,045-7.9
23MERCEDESGLK, GLC38,36940,438-5.1
24VWTRANSPORTER37,60939,4331.2
25FIAT50037,50331,59018.7
26BMWX136,10931,52114.6
27BMW5 SERIES35,94942,358-15.1
28MERCEDESB-CLASS33,70924,84835.7
29BMW2 SERIES33,03738,189-13.5
30BMW1 SERIES31,90144,143-27.7

KBA

____________________________________________________________________________________________________________________

Če vam je objava kakorkoli koristila ali poperstrila dan lahko poklikate kakšen oglas. Tudi oglasi znajo včasih biti poučni, zanimivi in koristni. V kolikor imate vprašanje, ponudbo ali me želite povabiti na kavo me lahko najdete via KONTAKT. O pravilih obnašanja in stroških pa več TUKAJ! Aha, pa na piškotke ne pozabite!

Sorodne objave

3 Thoughts to “Najbolj prodajani avti v Nemčiji”

  1. klaus

    Volkswagen je zakon. BTW, hud GTI 😉

Leave a Comment

Nekatere stvari so pač večje od reklam!

veš tisto, ko ti polimajo, kar cel avto v #Durex reklamo

Avto v reklamno folijo?